30 cze, 2011

Posted by in Coś innego | 0 Comments

Długopis-Chichiro

Długopis-Chichiro

Chichiro-opieka

„Mój duch jest miły i wyrozumiały.  Zawsze staram się połączyć rozwagę i opiekuńczość, dzięki temu moi przyjaciele wiedzą, że mi na nich zależy.”

Kochani czytelnicy!

     Nie sposób opisać tak zasłużony w historii przedmiot jakim jest długopis, bez sięgnięcia w odległe czasy.Czasy powstania pisma. Czy wiecie, że pismo definiowane jest jako system znaków, pozwalających na widzialne utrwalanie myśli w konkretnym języku? Pojawiło się stosunkowo póżno bo ok.5-6 tyś.lat temu. Właściwe pismo rozwinęło się z przedstawianych rysunków, obrazów. Rysunki te mogły być odczytywane przez ludzi posługujących się różnymi językami.

     Aż trudno pomyśleć, że ludzie XXI w. tak małą wagę przywiązują do umiejętności czytania i pisania.Długopis traktujemy jako podrzędne narzędzie, które można zamienić na klawiaturę komputerową. Jednak długopisy dbają o nasz charakter pisma, ćwiczą móżg do logicznego myślenia a nasz świat mentalny staje się bogatszy.

     Często wybierając długopis, staramy się dopasować go do naszego samopoczucia, osobowości i temperamentu.Nie kupujmy go pochopnie, jeden może służyć nam przez lata. To My decydujemy kogo będzie nam przypominał i jakie cechy charakteru nam przekaże. Takie możliwości ma długopis z logo firmy Kimmidoll. Służy nie tylko do notowania złotych myśli, posiada również ponadczasowe przesłanie, zapakowane w azjatyckie imię. 

.

 

 

468 ad

Leave a Reply